Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtvrtek 17.7. 2008

      Ráno bylo plné pořádné hygieny a v 8 h jsme vyjížděli od motelu. Zastavili jsme se však v našem oblíbeném a  již dlouho nenavštíveném Starbucksu na výborné kapučínko a pečivo. Pak ještě do marketu, ale to jsme trochu nevystihli, bylo to něco jako naše Makro (vše ve velkých baleních), takže jediné co jsme nakoupili bylo pití (alko i nealko). A tak jsme se stavěli ještě ve Walmartu, ale tam jsme s výběrem jídla taky moc nepochodili, ale přece jsme tam něco koupili. Mají to tam strašně levné, Ruda si koupil nějaká CD s hudbou a ségra si libovala v levných líčidlech. Pak jsme usedli do auta a v 9,20 h vyjížděli z Tulare po 99S a 5 do Los Angeles, kam jsme dorazili v cca 13 h.

      Ubytovali jsme se v Motelu 6 v Hollywoodu na 2 noci a v 15 h jsme razili do Universal City na prohlídku filmových studií a dalších atrakcí. Jeli jsme metrem (1,25 $/os.) a od stanice metra až ke vstupu do Universal City nás zavezl Shuttle bus. Každý jsme zaplatili vstupné 64 $, a pak jsme se mohli účastnit atrakcí podle chuti. Začali jsme domem hrůzy (House od Horrors), pak 4-D Shrek – úžasný. Kromě 3-D obrazu na vás ještě např. stříká voda, když si někdo kýchne, fouká vítr, něco polochtá a hýbe se sedadlo, jako když jedete na koni. Pak jsme udělali projížďku kolem filmových studií – viděli jsme např. potopu v typické španělské vesnici, zemětřesení v metru, vyskočil na nás žralok, jeli jsme kolem Wisteria Lane, kde se natáčí seriál Zoufalé manželky, havárie letadla, atd. Též jsme navštívili filmové efekty, kde nám bylo ukázáno např. přidání zvuku do filmu, zastavení času ve filmu, kdy hrdina s nadpřirozenými schopnostmi stíhá odvrátit pohromu. Super zážitek byl i Jurassic Park (Jurský park), kde jsme jeli na vozítku, které jelo po řece, všude na nás prskali a bafali dinosauři. Pak jsme zajeli do jeskyně, kde jsme vyjeli vysoko, málem nás jeden obrovský dinosaurus sežral, a pak už jsme se řítili strmě dolů. Samozřejmě jsme po této atrakci skončili totálně mokří a tím víc, že jsme sedili v první řadě vozítka. Jako konečný a jeden z nejúžasnějších zážitků byla návštěva The Simpsons Ride. Vůbec jsme nevěděli, co očekávat, jen jsme z názvu věděli, že půjde o nějakou jízdu. Osm lidí nás zavřeli do místnosti, kde jsme nasedli do vozíku, ten se s námi vznesl a virtuálně, naprosto nepopsatelně jsme projížděli, padali, poskakovali a řítili se světem The Simpsons. Bylo to naprosto skvěle propracované. Vše, co jsme v Universal City zažili, je nutné pocítit na vlastní kůži, byly to úžasné zážitky.

V cca 21 h jsme odcházeli z atrakcí, které už byli zavřené (nejdéle měli do 20 h). Zašli jsme ještě na jídlo. Já a ségra jsme si dali palačinku na slano – Turkey pesto – výborná s krocaním masem, pestem, avokádem a sýrem. Já ještě neodolala, a protože jsem měla velký hlad a též chuť, dala jsme si ještě jednu sladkou s ovocem. Péťa B. s Rudou si dali pizzu, a pak na půl jednu ovocnou palačinku. Já se ségrou jsme ještě zaskočily do obchodů. Ruda a Péťa B. zatím jeli zpět na ubytování, byla totiž dost zima. My jsme je za půl hodiny následovaly, protože jel už poslední shuttle bus. Ve 23 h jsme dorazily na pokoj (já + ségra). Koukli jsme na telku (dávali Přátelé) a přitom jsme popíjeli zakoupený alkohol (spíš ovocnýášťávička). V cca 0,15 h jsme šli spinkat.

Najeto: 170 mil = 272 km

Pátek 18.7. 2008

     Tento den jsme si pořádně přispali, z postele jsme vylezli až kolem 9 h a bylo to velmi příjemné. V 10 h jsme vycházeli do města. Náš cíl byl jasný. Jako první jsme nesměli vynechat snídani ve Starbucksu, a pak jsme si prošli Hollywood Blvd s jmény hvězd na chodníku, neprošli jsme ho ale celý. Hlavně jsme si chtěli vyfotit nápis Hollywood, ale byl opar a nedal se zachytit. Zašli jsme i na Sunset Blvd, ale ten se nám vůbec nelíbil. A protože je LA velké město (počtem obyvatel druhé největší v USA), zašli jsme na pokoj pro věci na pláž a jeli MHD (zde tzv. Metro, označují tak podzemku i nadzemku, vyplatila se nám koupit jednodenní jízdenka za 5 $) na Beverly Blvd a do Beverly Hills. Jen busem jsme míjeli Rodeo Dv, zamířili jsme totiž do Santa Monicy na pláž. Jenže než jsme dorazili, obloha se velmi zatáhla a byla kosa. Proto jsme se prošli po známém molu s kolotoči, vyfotili jsme se na lavičce Foresta Gumpa firmy Bubba Gump.

      I když byla zima, spousta lidí se koupala. Ale my do toho rozhodně nešli a to nejen kvůli zimě, ale i protože oceán byl dost špinavý, alespoň pro nás zvyklé na azurové chorvatské moře. Přesto jsme alespoň zuli boty a prošli kus pláže. Došli jsme do Venice, kde na ulici podél pláže byla spousta stánků s různými blbostmi – obrazy, šperky, prováděli tetování, dále krámky s oblečením (obecně nic moc, spíš kýče). Celkově to zde působili dost nebezpečně, plno zjevů, kteří stále na vás něco pokřikují, navíc se začalo stmívat, a tak jsme Venice Beach velmi rychle opustili a busem jsme již za tmy dorazili na Hollywood Blvd. (cesta trvala i s dlouhým čekáním na připoj 2 h).

      Péťa s Rudou rovnou zůstali a šli se pocourat. Ségra a já jsme upalovaly na pokoj pořádně se obléknout. Když jsme tak učinily, vrátily jsme se do víru velkoměsta. Zašly jsme na jídlo – výborné, Péťa si dala špagety s houbami a já pizzu, slabou, ne žádnou tlustou americkou. Poté jsme zašly do několika obchodů s oblečením a suvenýry, ale protože bylo pozdě mnoho obchodů už mělo zavřeno nebo zavíralo. To nám ale nevadilo, hlavně jsme chtěly projít zbytek hvězd na chodníku (v žádném případě jsme nezvládly projít všechny), ale nějaké známé jsme našly. Já byla ráda za M. J. Foxe a Nicolase Cage a ségra byla celá šťastná za Audrey Hepburn. Asi o půlnoci jsme dorazily na pokoj, kde se spokojeně v postýlce vyvalovali Péťa a Ruda a koukali na telku. My se přidaly a kolem 1 h jsme usli.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář